אודות שאול קנר

"אדריכלות משקפת את  התקופה של זמנה, את התרבות והיכולות הטכנולוגיים הקיימים,
אך שואפת לנצחיות".

יש משפט שאומר שאנחנו לא בוחרים במקצוע אלא המקצוע בוחר בנו. הדבר נכון גם לגבי הדרך שלי באדריכלות. מאז שאני זוכר את עצמי, בתור ילד התעניינתי והתעסקתי בבניית דגמים  תלת ממדיים של בניינים, טיסנים, עפיפונים. אהבתי לפסל בחומרים שונים ובכלל להתעסק בכל מה שקשור לאומנות פלסטית.
העובדה שתמיד נפעמתי ונמשכתי לסצנות של ערים ובניינים עתידניים של סרטים וסדרות מדע בדיוני, השפיעה על עיצוב האישיות המקצועית שלי מאז ועד היום.

כל מה שספגתי בילדות הוביל אותי ללימודי אדריכלות.
את לימודי התואר הראשון  שלי באדריכלות השלמתי באוניברסיטת Pratt Institute בניו יורק, ומיד לאחר מכן המשכתי ללימודי תואר שני באדריכלות ועיצוב אורבני באוניברסיטת קולומביה, את שניהם סיימתי בשנת 1991 בהצטיינות. לאורך כל תקופת הלימודים גרתי בניו יורק ועבדתי במשרדי אדריכלות מקומיים. בתקופה זו לקחתי חלק בפרויקטים שונים ומגוונים, כגון: תכנון ועיצוב מחלקות ילדים בבתי חולים, בתי אבות, ובנייני משרדים. בין היתר, נחשפתי לעבודה עם צבעים במסגרת התכנונית, דבר שהרבה אדריכלים נמנעו ממנו. בתקופת שהותי בניו יורק נחשפתי לאדריכלות החדשנית ביותר שהייתה באותם שנים.

מלימודים בניו-יורק לפרקטיקה מקצועית בארץ.
עם חזרתי לארץ בשנת 1992, השתלבתי כאדריכל בכיר. ניהלתי והובלתי פרויקטים גדולים בקנה מידה של אלפי מטרים מרובעים, ביניהם: מבני מגורים, מבני ציבור, בתי מלון, בתי ספר ובתי חולים במשרדי אדריכלות מהמובילים בארץ.

הדרך לעצמאות מתחילה בתכנון מרכזי בידור וקולנוע.
בשנת 2004 יצאתי לדרך עצמאית הצטרפתי לצוות תכנון "In House" של רשת בתי הקולנוע "סינמה סיטי". במסגרת התפקיד הובלתי צוות של אדריכלים ומעצבי פנים לטובת הרחבת הרשת בארץ ובאירופה  – תכננתי ועיצבתי את בתי הקולנוע בראשון לציון, ההרחבה של גלילות, כפר סבא, אשדוד, ובנוסף בברצלונה וליסבון. במהלך השנים פתחתי משרד אדריכלים שעוסק בנוסף לתכנון מרכזי הבידור, גם בבנייה רוויה – תמ"א 38, מסחר ועיצוב פנים.

ללב ולנשמה
לצד אהבה שלי לאדריכלות, אני ממשיך ליצור בשביל הלב והנשמה גם בבישול, נגינה וציור…

דילוג לתוכן